plenfrdeitrues

Wszystko zaczęło się od św. Ojca Maksymiliana...
Wiosną 2015 roku podczas wizyty przedstawicieli fundacji Vide et Crede w celi św. Maksymiliana Marii Kolbe i odwiedzin Klasztoru Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie, zrodził się pomysł... Niespodziewany pomysł.
Otóż na rok 2016 miasto Wrocław otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. To właśnie stało się impulsem do rozmów i planowania przeglądu oraz odnowionej formuły konkursu filmów w Stolicy Dolnego Śląska.

W maju 2015 powstaje list intencyjny, który podpisali przedstawiciele Klasztoru Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie, Katolickiego Stowarzyszenia Filmowego oraz Fundacji Vide et Crede z Wrocławia. 

W lipcu 2015 swojego patronatu i błogosławieństwa udziela abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski.

We wrześniu 2015 powstaje projekt przedsięwzięcia, a także identyfikacja wizualna, logo, motto oraz temat przewodni festiwalu.

W grudniu 2015 pozyskane zostają pierwsze patronaty, m. in. z Rzymu: Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu.

W styczniu 2016 powstaje projekt strony www.mkff.pl.

W kwietniu 2016 rusza promocja wydarzenia i dokonuje się oficjalne zaproszenie na Festiwal we Wrocławiu podczas Gali kończącej Targi Wydawców Katolickich Warszawa 2016.

W kwietniu 2016 z funkcji Prezesa Katolickiego Stowarzyszenia Filmowego rezygnację składa pan Wiesław Domagalski.

W maju 2016 w trudnej sytuacji, po obustronnym porozumieniu pozostałych organizatorów Festiwalu, zapada decyzja o kontynuowaniu dalszych przygotowań Festiwalu przez Klasztor w Niepokalanowie oraz Fundację Vide et Crede z Wrocławia.

W czerwcu 2016 rusza promocja na targach Sacro Expo Kielce 2016...

W lipcu 2016 
do Festiwalu dołączony zostaje Konkurs Młodych o statuetkę św. Jana Bosko, którego głównym organizatorem jest Liceum Salezjańskie z Wrocławia, pod przewodnictwem ks. dyr. Jerzego Babiaka SDB.

W sierpniu 2016 zawiązuję się Rada Festiwalu pod przewodnictwem ks. prof. Marka Lisa z Uniwersytetu Opolskiego.

We wrześniu 2016 odbywa się Konferencja Prasowa organizatorów MKFF w Dolnośląskim Centrum Filmowym...

WIDZĄC wiele przeciwności i trud w jakim rodzi się to nasze wspólne dzieło, WIERZYMY, że wpisze się ono na stałe w mapę dobrze przygotowanych i przyciągających uwagę festiwali filmowych na gruncie tak krajowym jak i międzynarodowym.


Patronat honorowy

Slider

Patronat medialny

Slider

Partnerzy

Slider

Sponsorzy

Slider