plenfrdeitrues

Recenzje

„Syn Boży”, to amerykański dramat biblijny z 2014 roku, w reżyserii Christophera Spencera, będący adaptacją "Ewangelii wg św. Jana". „Ewangelia wg św. Jana” oferuje unikalne spojrzenie na Jezusa, czego nie mają pozostałe Ewangelie. Wiele wspaniałych, żywych opisów, a nawet metafor, kim Jezus naprawdę jest i kogo reprezentuje. Początek filmu to 8 minut prologu, który przenosi nas od czasów Adama i Ewy, Noego i Abrahama, aż do biblijnej „teraźniejszości”, kiedy to apostoł Jan opowiada historię Jezusa Chrystusa.

W latach  trzydziestych  XX  wieku  Pan  Jezus  wielokrotnie  objawiał  się  św.  Faustynie. 

„Exodus: Bogowie i królowie" to film zrealizowany ze sporym rozmachem.  Jest to dzieło charakterystyczne dla stylu Hollywood, a zwłaszcza dla reżysera Ridley’a Scotta, znającego się na „wyciąganiu” z wersetów Biblii wszystkiego, co potrzeba do nakręcenia takiego filmu. Prowadzi on widzów przez skomplikowaną drogę wyjścia Żydów z Egiptu na podstawie swojej wizji Księgi Wyjścia. Ważną rolę w realizacji filmu pełnią efekty specjalne przedstawiające plagi, przejście przez Morze Czerwone, czy rozegrane bitwy, pokazane na ekranie z rozmachem i dużą dozą realizmu.

DCF

Film nie może być omawiany bez stwierdzenia (założenia), wokół którego został wyreżyserowany, to znaczy: wojny z chrześcijaństwem obecnym w przestrzeni publicznej w USA.

DCF

„Cierń Boga” nie jest to hit w stylu „Opowieść wszech czasów” czy realistyczna opowieść o cierpieniu Pana w stylu „Pasja” Mela Gibsona.

DCF

Film został wyprodukowany przez chrześcijańską wytwórnię i odniósł spory sukces na rynku amerykańskim. Fabuła filmu jest dosyć prosta, przedstawia konflikt światopoglądowy na amerykańskiej uczelni. 


Patronat honorowy

Slider

Patronat medialny

Slider

Partnerzy

Slider

Sponsorzy

Slider